poniedziałek, 30 października 2017

21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Jak co roku uczestniczyłam w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. To wspaniałe święto książki i miejsce, które każdy czytający lub/i piszący powinien obowiązkowo odwiedzić. Swoje książkowe skarby upolowałam i ja. Oto one:


"Fizjologia Smaku" - legendarna książka, której pewnie wielu z Was nie trzeba przedstawiać. Sądziłam, że ostatni raz w Polsce dzieło to ukazało się w latach 80. ubiegłego wieku. A tu nagle, na stoisku Państwowego Instytutu Wydawniczego, niespodzianka! Nowe, śliczne wydanie. Wiadomo, od razu było moje.
Dzienniki Janiny z Puttkamerów Żółtowskiej zainteresowały mnie ze względu na opisy życia codziennego, z których wyłowić można niejedną perłę.


Katalog Nabytków Muzeum na Wawelu z lat 2015-2016 - znakomicie opisane przedmioty (rzemiosło artystyczne, malarstwo, porcelana, srebra), mnóstwo wiedzy i ciekawostek. 


I w końcu "Ikonologia" czyli kompendium wiedzy o tym co, jak i z jakimi atrybutami przedstawiane jest w sztuce. Ze względu na zbliżające się Święto Zmarłych wybrałam dla przykładu słowo WIECZNOŚĆ. 


Teraz zanurzam się w lekturze.

2 komentarze:

 1. Kiedy będzie wznowiona Pani książka o porcelanie Rosenthala? Poszukuje jej, ale w wydawnictwie powiedziano że nakład się wyczerpał:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, przepraszam, że tak późno odpisuję. Dodruk planowany jest na początku przyszłego roku. Wiele osób pyta o te książkę, więc jak będzie dam znać na bogu, że jest już do nabycia.
   pozdrawiam serdecznie

   Usuń