czwartek, 6 kwietnia 2017

Pierwsze wiosenne bukiety


Po długiej zimie i późnej wiośnie jesteśmy stęsknieni widoku świeżych kwiatów w domu. Na szczęście w przydomowych ogródkach, na osiedlowych ryneczkach i sklepach zaczynają pojawiać się pierwsze kwitnące rośliny. Zbierajmy więc i kupujmy, by po długiej przerwie zrobić sobie odrobinę przyjemności świeżymi dekoracjami. 


Stare powiedzenie mówi, że w każdym eleganckim i dobrze prowadzonym domu powinny być świeże kwiaty. Ale kwiaty cięte potrzebują wazonów i wazoników. Warto więc mieć ich co najmniej kilka w domu, w różnych rozmiarach i kształtach. Nie zaszkodzi też jakiś oryginalny, nietypowy pojemnik czy wazon. Pięknie wyglądają te połączone z pełnoplastycznymi figurkami, albo tzw. ronda – płaskie pojemniki często z miejscem na postawienie figurki. Nie zapominajmy też o kryształach, znajdą się przecież w każdym domu. Choć przez wiele lat kojarzyły się wyłącznie z czasami PRL-u, teraz wracają do łask. Słusznie, bo kwiaty w nich umieszczone wyglądają naprawdę stylowo.Najlepiej do bukietów nadają się oczywiście tulipany, dość dobrze znoszą wysoką temperaturę pomieszczeń a ich kolory od razu ożywiają przestrzeń. Aby przedłużyć ich żywot rozpuśćmy w wodzie we flakonie łyżeczkę cukru – tulipany lubią lekko słodką wodę (jak wszystkie rośliny cebulowe).
Polecam też narcyzy, pięknie pachną i są wspaniałą dekoracją, szczególnie wielkanocną. 
Nie zapominajmy i o tych wszystkich malutkich, niepozornych kwiatuszkach, które w odpowiedniej oprawie wyglądają jak małe cacuszka.


Ciemierniki, kwitną już w lutym, ale to kwiaty zimnolubne, i w ciepłych pomieszczeniach szybko więdną. Jest na to rada: trzeba je prawie w całości zanurzyć w wodzie – będzie to bardzo oryginalna dekoracja.
 Wiosna jest piękna!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz